PODRÓŻE PO POLSCE

Lekcje związane z legendami, najstarszym i miastami Polski są zawsze niezwykle ciekawe. Klasa IID miała możliwość poznać je nie tylko przesuwając palcem po mapie.

W środę, 26 kwietnia 2023 r. mogła zobaczyć zabytki Torunia. Wycieczka rozpoczęła się wizytą w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie. Poznaliśmy historię druku, piśmiennictwa.

Następnie przejazd do Torunia i wizyta na lekcji w dawnej szkole. Taki był temat warsztatów w Muzeum Etnograficznym. Każdy miał możliwość osobiście doświadczyć tego, co się dziać mogło na lekcji w dawnej szkole. Wysłuchać opowieści i bajek w gwarze m.in. kujawskiej czy kaszubskiej. Wystawa stała również dostarczyła wielu wrażeń.

Spacer ulicami starego Torunia i obserwacja zabytkowych kamienic, kościołów, budynków to niezapomniane wspomnienia. A do tego opowiadane przez nas legendy i historie…Na długo zostaną w pamięci.

Zapraszamy do fotorelacji!!!

Tekst i foto: Iwona Drzymalska- Olszewska i Monika Płoska