„Pod Żaglami Dwójki”

Koniec kwietnia to tradycyjnie dla społeczności SP2 w Iławie czas wiosennego festynu. W tym roku odbył się on 23 kwietnia pod hasłem: Pod żaglami „Dwójki”.

Już kilkadziesiąt dni wcześniej wielu pracowników szkoły i członków Rady Rodziców robiło, co mogło, aby ten dzień na długo zapadł w pamięci.

Tego dnia od samego rana cieszyliśmy się z wymarzonej pogody. Wszyscy uwijali się z uśmiechami na twarzach. Rodzice przynosili do kuchni wspaniałe wypieki. Panie w kuchni szykowały jedzenie na grilla, grochówkę i inne smakołyki. Na boisku rozstawiano scenę, nagłośnienie, dekorację, stoiska zarówno z jedzeniem, jak i z loterią fantową, z biżuterią, torebkami, włosami do zaplatania warkoczyków. Uczniowie dekorowali ogrodzenie. W tle rozbrzmiewały szanty.

Równo o godzinie 14 uczennice naszej szkoły uczęszczające na zajęcia koła Zielone Nutki rozpoczęły szantą całą imprezę. Uczniowie klas 1-3 prezentowali na scenie swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Uczniowie klas 6 prezentowali różne sprawności związane z żeglowaniem lub ogólnie z wodą. Na scenie trwały też licytacje licznych voucherów i gadżetów pozyskanych od sponsorów.

Wspólne wysiłki i życzliwe nastawienie sprawiły, że tegoroczny festyn możemy zaliczyć do niezwykle udanych. Udało się zebrać ponad 20 tysięcy złotych, co zdecydowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Minęło już kilka dni, a my nadal z przyjemnością wspominamy wspólnie spędzony czas. Powoli myślimy nad kolejnymi projektami, aby nadal pracować nad integracją społeczności szkolnej!

Dziękujemy wszystkim osobom, firmom i instytucjom, które wsparły nasz Festyn. Od dziś jesteście Państwo w gronie przyjaciół i sympatyków szkoły.

RESTAURACJA „LEŚNA”

SALA ZABAW „BAM BAM”