DLACZEGO WARTO CZYTAĆ KSIĄŻKI ?

Dlaczego warto czytać książki? Takie pytanie postawiłam naszym uczniom. Przez tydzień zapisywali oni swoje myśli na temat czytania. Odpowiedzi były przeróżne, jedne ciekawe i wyszukane, innych wolałabym tu nie przytaczać.

Wniosek jaki nasuwa się od razu po analizie odpowiedzi jest taki, że im starsi uczniowie, tym mniej interesują się książkami, nie widzą w nich niczego interesującego. A przecież jak mawiała Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Na szczęście jest liczne grono, które nie zapomniało, jak wielką moc ma książka i dlaczego warto po nią sięgać. Dowodem na to są poniższe, wybrane odpowiedzi naszych uczniów.

„Każda książka to nowa przygoda”

„Bo to jak oglądanie filmu/serialu, tylko bez udziału komputera czy telewizora”

„Bo każda książka, to pełna emocjonujących przygód historia”

„Książki pozwalają nam przeżyć przygody, które nie są możliwe w normalnym życiu”

„Bo można ciekawie i zdrowo spędzić czas”

„Bo możemy odciąć się od rzeczywistości”

„Można zagłębić się w świat stworzony przez pisarza”

„Rozwijają pasje i zainteresowania”

„Można się przenieść w świat fantazji”

„Można o nich rozmawiać z innymi”

„Książka to magia”

„Można się z nimi zaprzyjaźnić”

Niektórzy uczniowie udowodnili, że czytać można w różnych, ciekawych miejscach, wystarczy tylko chciećJ Zapraszam do galerii.