Konkurs „Trzymaj Formę”

Na przełomie listopada i grudnia 2022 r. nasza szkoła została zgłoszona do konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia i aktywności fizycznej „Trzymaj Formę”. Konkurs zorganizowany był przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców. Skierowany był do uczniów klas VI, VII i VIII zainteresowanych zdobyciem i pogłębieniem wiedzy z zakresu zdrowego stylu życia, a w szczególności zbilansowanej diety i aktywności fizycznej. Uczniowie naszej szkoły, którzy zgłosili się do konkursu od razu z zaangażowaniem przystąpili do nauki. Korzystali z fachowej literatury, wiedzy zdobytej na poszczególnych etapach edukacji w szkole, wybranych stron internetowych oraz prezentacji multimedialnych, które sami tworzyli.

I etap konkursu (etap szkolny) odbył się w naszej szkole 06.03.2023 r. Na tym etapie uczniowie uzyskali dobre wyniki, najwyższy uzyskała Nikola Gurzyńska, której niewiele brakowało do zakwalifikowania się do etapu wojewódzkiego. Za udział w konkursie uczestnicy otrzymali pochwały Dyrektora szkoły i upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Z niespodziewaną wizytą dnia 10.05.2023 r. przybyli do naszej placówki Dyrektor Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Iławie pan Maciej Mikołajczyk oraz pani Anna Żurawska pracownik do spraw Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej. Wręczyli oni naszym uczniom dyplomy i upominki.

Atmosfera jaka towarzyszyła spotkaniu z pewnością będzie sprzyjała dalszej współpracy szkoły z Powiatowym Inspektoratem Sanitarnym w Iławie.

Koordynator konkursu: Anna Wit