Uważność w naszej szkole

Uważność to proces, w którym koncentrujemy naszą uwagę na tym, co w danej chwili dzieje się w nas i wokół nas. W obecnych czasach nie jest nam łatwo tę uważność praktykować. Mamy coraz więcej bodźców, zajęć, wymagań. Ciągle gdzieś się spieszymy. Ucieka nam przez to bieżąca chwila, w której tak wiele się dzieje.

W naszej szkole rozpoczęliśmy zajęcia dla uczniów z programem „Kosmos i Kajo”. Pomagają one dzieciom zwrócić uwagę na to, co dzieje się w nich i wokół nich w każdej chwili. Uczniowie mają nareszcie czas, aby się zatrzymać, wyciszyć, skupić na swoich potrzebach. Jest czas na zabawę, rozmowę i tak bardzo niedocenianą ostatnio ciszę.

Aktualnie dwie klasy przeżywają swoją „kosmiczną przygodę” z uważnością. Panie Ola i Kasia już planują pracę z kolejnymi grupami.