Twórczość Marii Konopnickiej – wyniki konkursu dla klas IV

110 rocznica śmierci Marii Konopnickiej, patronki naszej szkoły, obchodzona była 8 października. Z tej okazji uczniowie klas IV zostali zachęceni do wzięcia udziału w konkursie literacko-plastycznym pt.: „Mój ulubiony bohater w twórczości Marii Konopnickiej”.

Z prac konkursowych wyłoniono aż trzy, które uplasowały się na pierwszym miejscu. Decydującą rolę w ich wyborze miała pani Grażyna Kołodziejek szkolna plastyczka.

Nagrodzeni dyplomami i upominkami uczniowie to: Krakos Hanna kl. IVa, Rybak Małgorzata kl. IVa, Stawski Igor kl. IVd.

Bajki i bajeczki Marii Konopnickiej są dobrze naszym dzieciom znane. Wobec tego, jak twierdzą zwycięzcy, warto było wziąć udział w konkursie i wrócić do ulubionych postaci. Na przykład Igor w krótkiej rozmowie przyznał, że wiersz, którym się inspirował, „Stefek Burczymucha”, nie jest mu obcy, gdyż wcześniej go recytował. Jednocześnie podał również schemat działania, który każdy może wykorzystać w konkursach: „Najpierw przygotowałem plan pracy, następnie zebrałem materiały i wybrałem wiersz. Ostatecznie zdecydowałem się na technikę malowaną”.

Zachęcamy wszystkich uczniów do brania udziału w konkursach literackich i nie tylko…

Dziękujemy pani Grażynie Kołodziejek za udział w jury.

Nauczycielki biblioteki.