Święto piegów w klasie II b

Dzień Piegów, który przypada na 1 marca, obchodzony był w klasie II b w wyjątkowo ciekawy sposób. Na uczniów czekało wiele atrakcji. Pierwszym wyzwaniem było odszukanie słodkiej niespodzianki – ciasteczek piegusek, które ukryte były w dwóch pomieszczeniach w szkole. Dzieci podzielone na dwie drużyny musiały rozwiązać zagadki i wykonać różne zadania, które doprowadziły ich do miejsca z niespodzianką. Kolejna atrakcja polegała na  twórczym działaniu uczniów z wykorzystaniem elementów metody „Edukacja przez ruch” D. Dziamskiej. Na początku dzieci ozdabiały kartki stawiając kolorowe kropki – piegi, w rytm muzyki, później tworzyły z tego oryginalne prace. Wszystkie aktywności były przyjmowane z entuzjazmem. To był bardzo udany i ciekawy dzień.