Jeszcze Polska nie zginęła, Kiedy my żyjemy…

Z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI, klasy II b i II d przygotowały akademię dla uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

11 listopada upamiętnia ważne dla Polski wydarzenie. W 1918 roku, po 123 latach niewoli, Polska wraca na mapę Europy. Co roku to święto przypomina nam, że jesteśmy narodem wolnym. Narodem, którego zasługi w walkach o wolność w Europie i na świecie są niepodważalne. Na wolność patrzymy jak na wartość nadrzędną. Mamy prawo do samostanowienia o własnej narodowości. Mamy własną OJCZYZNĘ.

W dniu 10 listopada 2022 roku uczniowie obu klas deklamowali wiersze i śpiewali pieśni, upamiętniające tamte wydarzenia. Był quiz dla słuchaczy. Wszyscy uczestnicy wspólnie odśpiewali cały hymn Polski. Panie: Iwona Drzymalska- Olszewska, Anna Gejda, Martyna Surmacz oraz panie z koła dekoratorskiego zadbały o piękną oprawę tej wyjątkowej uroczystości. Podziękowania za wsparcie należą się również panu Januszowi Jackowskiemu za szeroko rozumianą pomoc oraz Wojciechowi Olszewskiemu za oprawę muzyczną.