Dzień Zdrowego Śniadania

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia! To zdanie każdy z nas słyszał przynajmniej raz w swoim życiu. Jest w nim bardzo dużo prawdy. Choć każdy posiłek jest bardzo istotny dla naszego organizmu, śniadanie stanowi podstawę zdrowego trybu życia. Zapewnia nam energię na początek dnia i pozwala szybciej się rozbudzić. Zazwyczaj jemy śniadanie w biegu – pomiędzy ubieraniem się a myciem zębów, bądź całkowicie o nim zapominamy. To niestety nie sprzyja zdrowemu podejściu do żywienia. Organizm nie ma czasu na spokojne trawienie. Gdy jesz w biegu, jesz szybciej i większymi kęsami.

Dlaczego zatem nie spróbować jeść wolniej i zdrowiej?

8 listopada przypada Dzień Zdrowego Śniadania. Święto nietypowe a jak wiele potrafi wnieść do życia społeczności szkolnej. Tego dnia nauczycielki naszej szkoły: pani Magdalena Sidorowicz, pani Aleksandra Nadolska oraz pani Katarzyna Łazicka zachęcały uczniów do wyrabiania w sobie nawyku jedzenia zdrowego śniadania. Podczas kilku przerw młodzież miała możliwość degustowania zdrowych przysmaków. Inicjatywa nauczycieli spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród uczniów.

Dzięki wyposażeniu naszej szkoły w sprzęt z projektu „Laboratoria Przyszłości” możliwe było przeprowadzenie dzisiejszych działań, które miały na celu promocję zdrowego żywienia.