Wycieczka do komendy Państwowej Straży Pożarnej w Iławie

27 września klasa Ib wraz z wychowawczyniami udała się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Iławie. Uczniowie byli podekscytowani tą wyprawą, która idealnie wpisała się w tematykę lekcji o zachowaniu bezpieczeństwa.

Na miejscu pierwszoklasiści zapoznali się z tajnikami pracy strażaka. Dowiedzieli się, co zawierają wozy strażackie, a także, jak wygląda dzień, a właściwie doba, pracy w straży. Oprócz wozów bojowych, strażak prowadzący spotkanie zaprezentował wóz drabiniasty, czyli tzw. podnośnik oraz łódź do ratowania ludzi na wodzie.

Pierwszoklasiści byli zszokowani informację, że do wyjazdu na akcję trzeba być gotowym w dwie minuty. Ogromne zdziwienie na twarzach uczniów wywołał również fakt, że strażacy co jakiś czas przystępują do sprawdzianów z różnych dziedzin podobnie jak uczniowie. Największą atrakcją było oczywiście zobaczenie strażaka zjeżdżającego po rurze.

Na koniec wizyty uczniowie wręczyli prelegentowi dyplom i podziękowali za mile spędzony czas oraz za zdobycie wielu ciekawych informacji. Część klasy oczywiście zadeklarowała się, że w przyszłości będzie pracować w straży pożarnej.

Tekst i zdjęcia Anna Leszczuk Joanna Mańska