Szkolne eliminacje do XXXIX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z Poezją”

18 kwietnia 2023 r. odbyły się szkolne eliminacje do XXXIX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z Poezją”. Wzięli w nich udział reprezentanci klas IV–VIII.

Celem polegającego na sztuce recytacji wydarzenia było kształtowanie u uczniów wrażliwości na piękno języka polskiego oraz wyłonienie osób, które będą reprezentowały Dwójkę w etapie miejskim. Podczas wystąpień oceniano: umiejętności interpretacyjne, technikę mówienia (dykcję, poprawność językową, tempo, intonację, akcentowanie), dobór repertuaru do wieku i osobowości oraz ogólny wyraz artystyczny.

W grupie wiekowej klas IV–VI nagrodzono:
Marię Tomaszewską z klasy V b;
Szymona Płoskiego z klasy VI d.
Dodatkowo wyróżniono Biankę Szatkiewicz z kl. IVC

W kategorii klas VII–VIII zwyciężyli:
Liliana Witkowska z kl. VIII b;
Maria Piętka z klasy VIII e.

Maria Tomaszewska, Szymon Płoski, Liliana Witkowska oraz Maria Piętka będą reprezentować naszą szkołę podczas miejskiego etapu konkursu, który odbędzie się 12 maja o godzinie 10:00 w iławskim kinoteatrze.

Zwycięzcom gratulujemy i mocno trzymamy za nich kciuki. Pragniemy podziękować wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie, a także ich nauczycielom przygotowującym.

Organizatorki: Beata Waruszewska, Joanna Bakaluk, Anna Grajewska Tekst: Anna Grajewska Foto: Anna Grajewska, Beata Waruszewska