„ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA”

Pełen atrakcji i smakowitości był dzień 20.09.2024 r. W tym dniu obchodziliśmy Dzień Pieczonego Ziemniaka.

Sportowe konkurencje dla klas czwartych rozpoczęły to ziemniaczane święto, które w naszej szkole celebrowane jest zawsze we wrześniu i wpisało się w tradycję naszej placówki. Kiedy ziemniaki nabierały w palenisku odpowiedniego koloru i smaku, uczniowie, rodzice, a także wychowawcy klas pierwszych i czwartych skocznie i radośnie uczestniczyli w konkursach, grach i zabawach, które nie tylko były źródłem tak potrzebnych do szczęścia
endorfin, ale także doskonałym sposobem na integrację. Jesienne kwiatowe kompozycje, wykonane przez uczniów, cieszyły oczy przybyłych na szkolne boisko. Bukiety stanowiły piękny element scenografii i stanęły w szranki o miejsce na podium. Najpiękniejsze pęki kwiatów zostały nagrodzone.

Po dawce pozytywnych emocji związanych z konkurencjami można było skorzystać z suto zastawionego bufetu. Na świętujących czekały pyszne ciasta, grochówka, pieczone ziemniaki, placki ziemniaczane, frytki i wiele innych smakołyków. Fani oryginalnych, nietuzinkowych ubrań z pewnością znaleźli coś dla siebie przy stoisku z używaną odzieżą. Nasz szkolny second hand cieszył się dużym zainteresowaniem – podobnie jak stoisko z drugim życiem biżuterii. Na najmłodszych czekał Kącik Malucha, gdzie milusińscy mogli spędzać czas na zabawach manualnych – tworzyli np. ziemniaczane stworki.

To był piękny i owocny czas. Dziękujemy Radzie Rodziców, Dyrekcji. Nauczycielom oraz wszystkim przybyłym na to wydarzenie Rodzicom i Uczniom. To dzięki Wam było to kolejne wyjątkowe Święto Pieczonego Ziemniaka.

Ziemniak uosabia zasady żywiołu ziemi, które promują harmonię, stabilność i równowagę. Niech jego wzmacniająca energia wspiera niezłomność i mocne fundamenty w życiu naszej szkolnej społeczności, zapewniając dobre samopoczucie, radość i spełnienie dla nas wszystkich: uczniów, rodziców i nauczycieli!

Tekst: Kamila Dettlaff – Pietruszka