SUKCES AGATY SŁOWEM MALOWANY

Doceniając dorobek literacki Marii Konopnickiej oraz jej wkład w działalność patriotyczną i społeczną, w 180. rocznicę urodzin artystki Sejm ustanowił rok 2022 rokiem tejże pisarki. W związku z tym Oranżeria Kultury, czyli Miejska Biblioteka Pedagogiczna w Lidzbarku Warmińskim, ogłosiła konkurs plastyczny pt. „Słowem Malowane – Maria Konopnicka 2022” poświęcony twórczości poetki.

Do organizatora nadesłano aż 810 prac – z 67 placówek, z 46 miejscowości. Z naszej szkoły wysłano 116 prac w dwóch kategoriach wiekowych I–III i IV–VIII. Prace były piękne.

Mimo że konkurencja okazała się ogromna, to AGATA GOŁASZEWSKA z klasy 6A otrzymała nagrodę rzeczową, a tym samym znalazła się w ścisłym gronie 5 zwycięzców w swojej kategorii – nagrody przyznano równorzędnie. Jesteśmy dumni z takich osiągnięć naszych uczniów.

Agatko, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst: Monika Płoska

Foto: Monika Płoska, Michał Lenckowski