Spotkanie autorskie z autorem lektury

Po zakończeniu omawiania „Skrzyni Władcy Piorunów” jako lektury uzupełniającej, uczniów klasy V C spotkała nie lada niespodzianka. Otóż dzięki hojności anonimowego sponsora na jednej z lekcji pojawił się autor książki-pan Marcin Kozioł we własnej zdalnej osobie.

Przez 60  minut dzieci miały okazję wysłuchać opowieści o tym, skąd wziął się pomysł napisania książki, kto był pierwowzorem bohaterów i dlaczego akurat Nikola Tesla, tajemniczy wynalazca, zainspirował autora.

Poza tym dowiedziały się, co jeszcze napisał pan Marcin, a także, co pojawi się wkrótce.

Pytaniom nie było końca i nawet nie zauważyliśmy, kiedy minął czas i z żalem trzeba było się pożegnać

Oto kilka uczniowskich recenzji tego wydarzenia.

Agatka: „ Najbardziej podczas spotkania z panem Koziołem podobało mi się omawianie bohaterów i że opowiadał tak wesoło.”

Szymon: „Według mnie spotkanie było naprawdę ciekawe i wesołe! Najbardziej podobała mi się ta część, w której pan Kozioł zadawał nam pytania odnośnie lektury.”

Janek: „Spotkanie było wyjątkowe! Ciszę się, że poznałem inne utwory pana Kozioła. Postaram się je przeczytać”.

Joanna Bakaluk

Zdjęcia: Internet