O wilkach w bibliotece i o Czerwonym Kapturku

Nie jest tajemnicą, że zwierzęta licznie występują w wielu książkach, bajkach, podaniach i legendach. Jedno z nich drapieżnością i przebiegłością przewyższa wszystkie, jak np. w bajce o „Czerwonym Kapturku”. To wilk! Czy warto wierzyć w mity, czy raczej samemu poznać o nim prawdę?

Dzisiaj uczniowie klas pierwszych znają już odpowiedzi na wszystkie pytania!

Po obejrzeniu w bibliotece inscenizacji o Czerwonym Kapturku, w wykonaniu młodych aktorów z VD, spotkali się z Panią Kingą Sulej, leśniczką. Pani Kinga przygotowała prezentację o bohaterze spotkania. Wyjaśniła zachowania wilka oraz obaliła niektóre mity! Odpowiedziała też na pytania, by rozwiać wszelkie wątpliwości. A było ich wiele! Dzieci przyznały, że teraz … wilk tak łatwo ich nie przestraszy.

Pani Kindze, uczniom z VD, Pani Monice i Pani Asi (za plastyczne wsparcie) Panu Łukaszowi ( za techniczne wsparcie) dziękujemy!