NOWOŚCI W NASZEJ BIBLIOTECE

Po powrocie do nauczania stacjonarnego, zauważyłyśmy, że niektóre książki są bardzo zniszczone (tzn. zaczytane). Szkoda nam poniekąd było tych książek. Chciałyśmy coś zrobić.

Kolejnego dnia przyszłyśmy do biblioteki i zauważyłyśmy kilka gromadek książek. Były podzielone na stare, zniszczone oraz te nowe. Wszystko to się stało za sprawą Pani Sponsorki, która pragnie nie ujawniać się. Przyniosła serie książek takie jak: ,,Gumball”, ,,Mazurscy w podróży”, ,,Minecraft”, ,,Uniwersum Metro”, ,,Już czytam sylabami”, ,,Czytamy sylabami” oraz ,,Książkożercy”. Były też różnorodne lektury m.in.: ,,Czarna owieczka”, ,,Puc, Bursztyn i goście”, ,,Nasza mama czarodziejka”, ,,Doktor Dolittle i jego zwierzęta”, ,,Karolcia”, ,,Oto jest Kasia” i wiele innych. Dostaliśmy po 25 sztuk każdej z lektur!

Nasza biblioteka wzbogaciła się także o utwory laureatki Nagrody Nobla- Olgi Tokarczuk. Znajdziemy tu dzieła takie jak: ,, Gra na wielu bębenkach”, ,,Ostatnie historie”, ,,Anna In w grobowcach świata”, ,,Prawiek i inne czasy”, ,,Lalka i perła”, ,,Księgi Jakubowe”.

Zachwyciła nas spora kolekcja podarowanych wierszy i książek różnych autorów. Zauważyłyśmy, że repertuar czytelniczy jest przystosowany dla wszystkich grup wiekowych, również dla dorosłych.

Pewien uczeń ostatnio powiedział: ,,Biblioteka w naszej szkole jest bardzo popularna, ponieważ przychodzi tu bardzo dużo osób”. I my też zapraszamy do korzystania z bogatych zbiorów biblioteki.

Dlatego i Ciebie Drogi Czytelniku, zachęcamy do wypożyczania książek!

W związku z tym, przypominamy, że można wypożyczać książki również na wakacje.

Dziękujemy Pani Sponsorce za dary oraz Pani Dyrektor, która przekazała sporą kwotę, za jaką kupione zostały nowe lektury szkolne dla starszych uczniów. Na duże podziękowania zasługują także Panie z obsługi szkolnej, które pomagały obkładać książki. Ponadto ogromne wyrazy wdzięczności dla Pani Róży za pracę i trud, którą w bibliotece wykonuje.

Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy!

Uczniowie klasy VIIC:
Dąbrowska Tatiana