Na jagody

22 maja klasa Ib po długotrwałych przygotowaniach i wielu próbach wystawiła przedstawienie pt. „Na jagody”

Pierwszymi widzami byli najbliżsi uczniów (rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i ciocie). Kolejne wystąpienia odbyły się 26 maja przed szerszym gronem. Oglądali je uczniowie klas 1-3, nauczyciele i dyrekcja.

Przedstawienie dla społeczności szkolnej klasa Ib wystawiła z okazji Święta Szkoły. Inspiracją do przygotowania apelu w ten sposób była twórczość patronki szkoły Marii Konopnickiej. Uczniowie doskonale wcieli się w role aktorskie, a przepiękne stroje przygotowane przez rodziców, ułatwiły im te zadanie.

Widzowie z wielkim zaciekawieniem oglądali występy młodych aktorów. Wśród nich mogliśmy zobaczyć Janka, który zbierał jagody na imieniny mamy, jagodowego króla, jagodowych królewiczów, borówczanki, wiewiórki, ślimaka, żabkę, kaczkę oraz narratorów. Oprócz wspaniałych strojów uroku przedstawieniu dodawała także przepiękna dekoracja, wprowadzająca widzów w bajkowy świat. Przerywnikami w występach aktorów były w większości znane piosenki, które publiczność także sobie podśpiewywała.

26 maja podczas apeli wychowawczyni klasy Ib, Pani Anna Leszczuk, krótko przedstawiła historię naszej szkoły i zaprosiła do obejrzenia przedstawienia, a my zapraszamy do oglądania zdjęć.

Tekst: Joanna Mańska

Zdjecia: Anna Leszczuk, Joanna Mańska, Grażyna Wiącek