Mistrzyni Europy u nas w szkole!

1 XII 2022 roku uczniowie klas IV – VIII naszej szkoły mieli niezwykłą okazję spotkać się z wicemistrzynią świata, multimedalistką mistrzostw Europy oraz wielokrotną mistrzynią Polski w żeglarskiej klasie ILCA 6 Agatą Barwińską.

Nasza honorowa iławianka odpowiadała na pytania swoich klubowych kolegów, którzy są uczniami naszej szkoły. Na spotkaniu można było się dowiedzieć m.in. czy sport wyczynowy da się pogodzić z nauką, jak ważne jest wsparcie trenerów, fizjoterapeutów i psychologa sportu, ile czasu nasza mistrzyni spędza poza domem i czy z uprawiania sportu da się wyżyć. Miło nam było gościć również mamę pani Agaty – panią Danutę Barwińską, która opowiedziała, jaką osobą prywatnie jest jej córka.

Dziękujemy Stanisławowi i Aleksandrowi Nadolskim za przygotowanie ciekawych pytań, które przybliżyły wszystkim zagadnienia związane ze specyfiką sportu uprawianego przez panią Agatę Barwińską.

Samej naszej mistrzyni życzymy wielu sukcesów, zdobycia kwalifikacji olimpijskiej i oczywiście żeglarskiego hattricka na przyszłorocznych mistrzostwach Europy.

M. Sidorowicz