Mistrz i uczniowie z SP2!

To prawdziwa uczta muzyczna! Tak można nazwać entuzjazm i zaangażowanie uczniów z SP2 w Iławie, które towarzyszyły podczas spotkania z panem Karolem Borsukiem – artystą muzykiem z Berlina.

Znany kompozytor i dyrygent zachwycił klasy VI i VII tajnikami powstawania utworów muzycznych oraz pięknem i subtelnością dźwięków. Wszystko odbyło się w bardzo przyjaznej i otwartej atmosferze. Nasi uczniowie jako pierwsi usłyszeli prezentację utworu, skomponowanego na cześć naszego miasta Iławy i… również usłyszeli wiersz napisany specjalnie na tę okazję przez pana Karola. Kompozytor swoje prace przekazał na ręce pani Marzeny Tołkacz, z-cy dyr. SP2 w Iławie.

Chociaż pan Karol przyjechał do Szkoły Podstawowej nr 2, która go zaprosiła, to spotkanie z uczniami odbyło się w Państwowej Szkole Muzycznej. Pani Maria Kotewicz, dyr. placówki udostępniła salę koncertową, by odpowiednia akustyka sprzyjała temu niecodziennemu wydarzeniu.

Państwu Karolowi i jego Małżonce (która nieustannie mu towarzyszyła) bardzo spodobała się nasza szkoła, szkoła muzyczna i Iława, o której mówią, że jest piękna! Wierzymy więc, że jeszcze nie raz spotkamy się tutaj „nad Jeziorakiem”. Serdecznie zapraszamy!

Róża Nitkowska