Magia w SP2! Szkolny etap Konkursu wiedzy o Harrym Potterze rozstrzygnięty!

Dnia 27 września odbył się w naszej szkole Konkurs wiedzy o Harrym Potterze. Te szkolne eliminacje miały na celu wyłonić reprezentantów, którzy będą walczyć w Wielkim Turnieju Wiedzy o Harrym Potterze o Puchar Szkół.

Okazało się, że wielu uczniów było zainteresowanych sprawdzeniem swojej wiedzy o Harrym i jego przygodach. W konkursie wzięło udział 29 naszych młodych czarodziejów z klas IV-VIII. Niestety musieliśmy wyłonić tylko troje najlepszych. Nie obyło się bez ostrej walki – w dogrywce o trzecie miejsce rywalizowało dwóch uczniów – Igor Szwarc z klasy V d i Gabriel Kopaczewski z klasy VII c.

Ostatecznie szczęśliwymi zwycięzcami zostali:

I miejsce: Agnieszka Bigorajska kl. VIII a

II miejsce: Maria Budniewska kl. VII b

III miejsce: Igor Szwarc kl. V d

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy pasji i zaangażowania!

To jednak nie był koniec przygody z czarami… Żeby wszyscy w tym dniu mogli przenieść się w świat magii, chętne osoby mogły założyć czarodziejskie stroje lub przebrać się za wybrane postacie z powieści o Harrym Potterze i wziąć udział w „magicznym pokazie” zorganizowanym na długiej przerwie. Zainteresowanie akcją było dość duże. Uczniowie oglądali miedzy innymi zaczarowany balon, który przekłuwany był szpilkami i nie pękł, woreczek z wodą przebijany ołówkami, z którego nic nie wyleciało, czy też samochodzik napędzany balonem. W powietrzu pojawiły się magiczne piórka, które uczniowie musieli utrzymać jak najdłużej w powietrzu po wypowiedzeniu zaklęcia Wingardium Leviosa! Podjęto się również próby uwarzenia eliksirów godnych profesora Snape’a – tęczowej wody, czarnego wywaru czy specjalnej substancji pompującej balon. Na chętnych czekały także wydrukowane łamigłówki związane tematycznie z ich ulubionymi bohaterami serii. Na zakończenie uczestnicy pokazu otrzymali magiczne karteczki, które tylko z pozoru były czarne.

Wszystkim dzieciakom dziękujemy za wspólną zabawę!

Katarzyna Leliwa i Aleksandra Kamińska