Klasa 7c na Westerplatte

1 czerwca klasa 7c odwiedziła Półwysep Westerplatte nad Zatoką Gdańską. Po miejscu historycznym oprowadził uczniów przewodnik a jednocześnie kilkunastoletni pasjonat tego miejsca, który opisał w sposób szczególny czas bitwy i  obrony przed ostrzałem niemieckich żołnierzy. „Wprowadził” uczestników w prawdziwą historię każdego skrawka tej ziemi, zaciętej i ciężkiej walki, bólu, ducha walki  tych tak niewielu polskich bohaterów oraz ich  determinacji. Uczniowie poznali nazwiska obrońców jak i ofiar tego miejsca,  poznali  dalsze losy,   rannych podczas bitwy, jak i tych, którzy przetrwali, ponieważ jak się okazało, Pan Piotr Dąbrowski dotarł do potomków niektórych żołnierzy, z którymi prowadził długie rozmowy-stąd tak obszerna i szczegółowa jego wiedza.

Czas spędzony w tym miejscu, przybliżył wszystkich uczestnikom wycieczki  w dotąd nieznaną historię tego miejsca, jej tajemnicę , poznali historię „garstki” polskich patriotów, którzy pewnie na długo pozostaną w pamięci.

Na uczestnikach wycieczki, wielkie wrażenie wywarła  Góra Gradowa, niezwykle ciekawa i bogata w historie, którą przybliżał przewodnik, a z której można było  podziwiać i zachwycać  się widokami miasta jakim jest Gdańsk.