Informatycy z II A

Uczniowie klasy II A od początku swojej edukacji w naszej szkole uczestniczą w dodatkowych zajęciach koła komputerowego. W ramach innowacji: Dziś i jutro w cyfrowym świecie z wykorzystaniem informatyki i Internetu. Realizacja autorskiego programu ABC komputera, wychowawca klasy Grażyna Wiącek realizuje kolejny trzyletni cykl spotkań. Uczniowie poszerzają swoją wiedzę i umiejętności z edukacji komputerowej.

Ośmiolatkowie znakomicie radzą sobie z obsługą PowerPoint, programem, w którym tworzą multimedialne prezentacje ze zdjęciami, tekstami i gifami. Świetnie radzą sobie z obsługą Excela tworząc wielokolumnowe tabele z danymi, wykresy, dodając etykiety danych oraz dokonując analizy danych. Uczniowie klasy II A zajmują się również programowaniem w Baltie3 w trybie dla zaawansowanych. Określają współrzędne dla obiektów. Word i Paint przed uczniami II A od dawna nie kryją żadnych tajemnic. W październiku 2022 r. w zajęciach pokazowych uczestniczyli rodzice uczniów. Wszyscy byli pełni uznania i podziwu dla wiedzy i umiejętności małych informatyków.  Realizacja zajęć koła komputerowego to swoiste preludium do dalszej edukacji z zakresu programowania, planowania, rozwoju logicznego i matematycznego myślenia oraz interdyscyplinarności.