III A w Toruniu

Niedawno uczniowie klasy III a wyruszyli na wycieczkę do Torunia. Złożyli oni wizytę w XVI-wiecznej piekarni, w której uczestniczyli w warsztatach pieczenia pierników. Z kolei pobyt w Żywym Muzeum Piernika był okazją do poznania ziół i sprawdzenia się jako mały cukiernik.

Następnie uczniowie odbyli cudowną podróż w Planetarium. Dostarczyła ona dzieciom dużo wiedzy astronomicznej dotyczącej naszego nieba. To jeszcze nie był koniec atrakcji. Czas płynął swoim tempem, a uczniowie z opiekunami wędrowali po nieznanych sobie uliczkach Torunia. Stare Miasto zachwycało swoim niepowtarzalnym urokiem, a Krzywa Wieża była ciekawostką architektoniczną.

W drodze powrotnej klasa zawitała do Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie. Uczniowie przenieśli się do czasów, kiedy papier wyrabiało się ręcznie i pisano piórem, zaś urządzenia drukarskie obsługiwało się ręcznie. Panująca tam atmosfera z pewnością sprzyjała zdobywaniu wiedzy. Taka lekcja dała dużo do myślenia dzieciom.

To był wspaniały dzień i mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

Klasa dziękuje pani Stefanii Homziak za wspólny pobyt i opiekę.

Foto i tekst: U. Złotowska
Korekta :A. Kamińska