I Turniej Szachowy w SP2

11 października odbył się w naszej szkole I Turniej Szachowy. W zawodach wzięło udział 25 uczniów z klas I – VIII. Chętni uczestnicy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe, grupa młodsza kl. I – IV oraz grupa starsza kl. V – VIII.

Turniej odbywał się na zasadzie szybkich rozgrywek, po 20 minut na jedną partię. Szachiści dzielnie walczyli o przejście do kolejnego etapu.

Do ścisłego finału zakwalifikowało się po 4 uczniów z każdej kategorii wiekowej. Podczas turnieju było skupienie, ale też dużo emocji, a momentami zacięta rywalizacja. Jednak najważniejsza była dobra zabawa.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy umiejętności, a przede wszystkim odwagi.

W kategorii dla klas I – IV wygrały:

I miejsce – Zosia Malinowska kl. II b

II miejsce – Agnieszka Rybak kl. IV c

III miejsce – Lena Gajewska kl. IV b

IV miejsce – Nikola Łajkowska kl. IV b

W kategorii dla klas V – VIII wygrali:

I miejsce – Igor Stawski kl. VII d

II miejsce – Jan Dembiński kl. VII d

III miejsce – Jan Zawadzki kl. VII c

IV miejsce – Patryk Sagan kl. V a

Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie statuetek dla zwycięzców oraz nagród pocieszenia dla wszystkich uczestników turnieju.

Organizatorki turnieju:

M. Narwojsz, K. Leliwa