Eliminacje szkolne do 40-tego Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z Poezją”

22 kwietnia w naszej szkole odbyło się święto poezji, to znaczy eliminacje szkolne 40. Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Spotkania z Poezją”.

16 recytatorek i recytatorów z kl. IV-VIII zmierzyło się z wymagającą muzą poezji i  walczyło o możliwość udziału w eliminacjach miejskich. Uczestniczki i uczestnicy wybrali bardzo różnorodne utwory, poczynając od ojca poetów, Jana Kochanowskiego, a skończywszy na twórcach współczesnych, zaś królową tegorocznych eliminacji została Wisława Szymborska.

Decyzją jury, w skład którego weszły: pani Kamila Dettlaff- Pietruszka, pani Anna Grajewska i pani Joanna Bakaluk, wyróżniono następujące uczestniczki i uczestników:

w kategorii klas IV-VI:

I miejsce –  Maria Tomaszewska kl. VI b

II miejsce – Liliana Perges kl. VI c

III miejsce – Agata Kobusińska kl. V c

w kategorii kl. VII-VIII:

I miejsce – Jakub Jackowski kl. VIII c

II miejsce – Natalia Kwapisz kl. VII b

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów recytatorskich.

Laureaci I i II  miejsca będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach miejskich , które odbędą się 10 kwietnia o godz. 10 w iławskim kinoteatrze.

Zwycięzcom życzymy motywującej tremy i połamania języka.

tekst i foto: Joanna Bakaluk