Drzewka miododajne w klasach integracyjnych

W czwartek, 10 października, uczniowie klas IIIb i VIc wraz z wychowawczyniami i nauczycielkami współorganizującymi udały się na parking Starostwa Powiatowego w Iławie, aby wziąć udział w ekoakcji „Drzewka miododajne”. Pomysłodawczynią wyjścia była pani Joanna Przytuła. Podczas tego wydarzenia, zorganizowanego przez Wydział Ochrony Środowiska naszego starostwa była możliwość zabrania ze sobą sadzonki drzewa lub krzewu miododajnego. Jako szkoła skorzystaliśmy z tej okazji i pozyskaliśmy cztery sadzonki lipy i dwie jarzębin. Uczniowie, którzy mają przydomowe ogródki lub działki rekreacyjne także z chęcią zabierali ze sobą roślinki.

W piątek z samego rana dzieci z klasy integracyjnej IIIb wraz ze swoimi paniami, Anną Leszczuk i Joanną Mańską, oraz panią Joanną Przytułą udały się na boisko szkolne, gdzie z pomocą pana Janka Paczkowskiego posadziły drzewka. Uczniowie mimo dość chłodnego poranka chętnie sadzili drzewka i obiecali, że w czasie przerw, kiedy boisko będzie otwarte, będą pilnować sadzonek.

Mamy nadzieję, że z tych maleństw za parę lat wyrosną piękne okazy.