Świetlica szkolna to miejsce, do którego uczęszczają uczniowie zarówno przed lekcjami, jak i po nich. Organizowane tam zajęcia są ciekawym urozmaiceniem wolnego czasu. Wspomagają one rozwój ucznia, poszerzają zainteresowania i relaksują.

Formy spędzania wolnego czasu przybierają różny charakter. Są to zajęcia plastyczne z wykorzystaniem rozmaitych technik i środków. Czytanie wierszy, opowiadań czy zagadek pozwala na wyciszenie myśli i relaks. Niezwykle chętnie uczniowie uczestniczą w grach i zabawach integracyjnych. Codziennością stała się już zabawa z chustą animacyjną, która sprzyja nauce współdziałania, integruje, odpręża, ćwiczy refleks, spostrzegawczość, zwinność oraz zręczność. Ochoczo wykorzystywana jest przez dzieci świetlicowa sala sportowa, w której odbywają się mecze piłki nożnej i siatkowej. Tworzenie budowli i domków z klocków to także ulubiona zabawa uczniów. Ci, którzy mają ochotę wyciszyć się czy odrobić lekcje, korzystają z sali cichej, zapewniającej odpowiednie warunki. Dbanie o szkolny ogródek należy do naszych obowiązków. Wczesną wiosną przygotowujemy rozsady kwiatów, które następnie sadzimy w ogródku.

W świetlicy dzieci samodzielnie dbają o porządek: segregują zabawki i klocki, odkładają gry, układają książki, uczestniczą w zmianie dekoracji, temperują kredki, myją pędzle czy kubki po pracy plastycznej. Pomagają w przygotowaniu sali do odbywających się tam zajęć. W wolnej chwili uczniowie chętnie sięgają po gry planszowe, puzzle, kolorowanki, klocki Lego bądź czytają czasopisma dziecięce.

Uczniowie naszej szkoły czują się u nas bezpiecznie i komfortowo. Zawsze mogą liczyć na wsparcie i pomoc wychowawców, którzy zapewniają odpowiednie warunki podczas pobytu dzieci w świetlicy.