Święto Pieczonego Ziemniaka

W pochmurne popołudnie 15 października 2021 r. na boisku szkolnym przygotowano ognisko. Był to znak rozpoczęcia obchodów „Święta Pieczonego Ziemniaka”. W imprezie wzięli udział uczniowie, rodzice oraz  nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Konopnickiej w Iławie. Spotkanie obfitowało w zabawy, zagadki i konkursy, w których ziemniaki stanowiły motyw przewodni.

Uczestnicy sadzili i zbierali ziemniaki, brali udział w wyścigu z kartoflem na łyżce i w konkursie wiedzy o tym warzywie. Rodzice wykazali się w tarciu oraz obieraniu ziemniaków na czas. Najmłodsi uczniowie zaprezentowali się na scenie, śpiewając jesienne piosenki. Podczas wspólnych zmagań sportowych, wesołych zabaw i pląsów, dzieci miały również okazję poszerzyć wiedzę na temat ziemniaka. Poza rywalizacją był czas na degustację smakowitych klusek ziemniaczanych, placków, grochówki przygotowanych przez panie kucharki oraz ciasta przygotowanego przez rodziców. Nad obsługą dzielnie czuwali najstarsi uczniowie klas ósmych.

Obchody tego święta stanowią doskonałą okazję do aktywnego spędzania czasu wolnego dzieci i rodziców w atmosferze przepełnionej humorem i dobrą zabawą.

Bardzo dziękujemy: rodzicom i radzie rodziców za wsparcie festynu, paniom z kuchni za pyszne jedzonko, pracownikom obsługi oraz wszystkim zaangażowanym w pomoc przy organizacji.

Zapraszamy na kolejne święto za rok!

Tekst: Magdalena Sidorowicz
Korekta: Beata Waruszewska