Spotkanie z książką – IIIA i IIC w bibliotece

Książki uczą i bawią, towarzyszą nam w różnych momentach życia: nauce, chorobie, odpoczynku… Rozwijają dziecięcą wyobraźnię, pobudzają do kreatywnego myślenia.

Dlatego uczniowie z klasy IIIA razem z panią Grażyną Wiącek, swoją wychowawczynią, postanowili jedną godzinę lekcyjną przeznaczyć na zajęcia czytelnicze. Kolejną klasą, która poszukiwała inspiracji w bibliotecznych działach była IIC z wychowawczynią panią Aleksandrą Nadolską.

Postawa młodych czytelników, ciekawych i chłonnych wiedzy, zachwyciła nas i skłoniła do podzielenia się optymistyczną refleksją: w dobie digitalizacji i cyfryzacji tradycyjna książka jest alternatywą na twórczy relaks, a biblioteka, jak żadne inne miejsce, to wyjątkowa kopalnia drogocennych skarbów – zasobu wiedzy z różnych dziedzin!

Wychowawcy pozostałych klas II-III, dbając o czytelniczy rozwój swoich wychowanków, regularnie wypracowują cenny czas, by chociaż na chwilę wysyłać ich po biblioteczne skarby. Ceniony pisarz Umberto Eco powiedział:
Główną funkcją biblioteki… jest odkrywanie książek, których istnienia się nie podejrzewało, a które, jak się okazuje, są dla nas niezwykle ważne.
Czy w tak trudnym czasie tezy tej nie możemy potwierdzić?

Róża Nitkowska
Agnieszka Krakos