Mistrzowie polskiej ortografii – Igor Stawski i Patryk Szczecina

W dniach 16 i 23 maja 2020 r. odbywał się ogólnopolski finał konkursu „Z ortografią na co dzień” zorganizowany przez Centrum Edukacji Humanistycznej „LOGOS” SC. Reprezentantami Szkoły Podstawowej nr 2 w Iławie byli Patryk Szczecina (klasa VI E, nauczyciel: p. Katarzyna Dobielska) oraz Igor Stawski (klasa III C, nauczyciel: p. Jadwiga Madej), którzy najlepiej poradzili sobie w dwóch wcześniejszych etapach.

Z powodu sytuacji epidemiologicznej konkurs nie odbył się w jednym z ośrodków akademickich, lecz miał formę zdalną i składał się z dwóch części. Pierwsza część polegała na rozwiązaniu testu znajdującego się na stronie www.joinmyquiz.com. Aby zakwalifikować się do ścisłego finału, trzeba było uzyskać tutaj minimum 85% poprawnych odpowiedzi. Drugi etap odbył się na platformie Zoom.

Trzeba przyznać, że taka niecodzienna forma finału stanowiła dla konkursowiczów dodatkowe wyzwanie. Nasi uczniowie jednak świetnie sobie poradzili i pokazali, że mają naprawdę dużą wiedzę. Obaj zdobyli tytuł laureata IV miejsca. Gratulujemy! Jesteśmy z Was bardzo dumne!

Szkolni koordynatorzy konkursu:
Anna Werengowska, Katarzyna Sobczyńska-Wojewódzka,
Magdalena Gabriel-Wrońska (kl. II–III)
Anna Grajewska, Aleksandra Kamińska (kl. IV–VIII)