JAK ROZWIĄZAĆ PROBLEM?

Kto może pomóc, gdy masz problem?

Ważne, byś nie był sam.

Drugi człowiek to ktoś naprawdę ważny.

Problemy mamy wszyscy. W młodości uważamy, że nasze kłopoty to koniec świata. Najdrobniejsze przeszkody stają się nie do pokonania. Warto wtedy porozmawiać z koleżanką, starszym rodzeństwem, rodzicami czy nauczycielami. Może się wtedy okazać, że jedynka z matematyki jest do poprawienia, a z koleżanką można się pogodzić –  wystarczy ją przeprosić  za złe potraktowanie.

Jeśli masz problem i nie masz odwagi o nim porozmawiać, napisz list i wrzuć go do niebieskiej skrzynki, która znajduje się na holu. Powiedz, co Cię męczy, jaki masz kłopot.  Jeśli nie będziesz anonimowy, postaramy się Ci pomóc.

Jeśli nie chcesz rozmawiać o swoim problemie z nikim znajomym, odpadają rodzice, pedagog, psycholog szkolny, zawsze pozostaje telefon zaufania 116111. Telefon jest bezpłatny, anonimowy czynny przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.