To nie przypadek, że pod koniec października uczniowie klas: IA, IB i IC zostali oficjalnie przyjęci do grona czytelników. W tym jesiennym miesiącu najmłodsi już poznali wszystkie literki i pięknie czytają, a my obchodziliśmy swoje święto, gdyż październik jest Miesiącem Bibliotek Szkolnych.

Wszystko zaczęło się od pogadanki, z której dzieci dowiedziały się, dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Następnie zapoznały się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki oraz sposobem wypożyczania bajek i bajeczek.

Całe spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze, a zakończyło się samodzielnym wypożyczaniem!

Aby biblioteka kojarzyła się dzieciom z miejscem bezpiecznym i radosnym, otrzymały one prezenty: publikację „Pierwsze abecadło” wydane przez Instytut Książki. Jest to antologia tekstów napisanych przez najwybitniejszych twórców literatury dziecięcej.

Dzieci także podarowały coś bibliotece – zainteresowanie bajeczkami, opowiadaniami, przygodami, fantastyką i… literaturą popularnonaukową!

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Entuzjazm i przeżycia dzieci klas I są tylko potwierdzeniem słów Wisławy Szymborskiej. Zdjęcia nie wszystko oddają, jednak zapraszamy do obejrzenia poniższej galerii.

Agnieszka Krakos
Róża Nitkowska